Esma Akkılıç - İngiltere Eurovision - Türk kızı Esma Akkılıç

İngiltere Eurovision Finalisti Esma Akkılıç, bir Türk kız

Londra'da yaşayan 17 yaşındaki Türk kızı Esma Akkılıç, İngiltere’yi Eurovision’da temsil etmek için yarıştı. Etkileyici sesi ve muhteşem performansıyla İngilizleri şaşkına çeviren Akkılıç, finalde 6 yarışmacı arasında 3’üncü oldu.

İngiltere’yi bu yıl Norveç’in başkenti Oslo’da 29 Mayıs’ta düzenlenecek olan Eurovision’da temsil edecek şarkının seçileceği finale kalmayı başaran Türk kızı Esma Akkılıç, muhteşem performansıyla İngilizleri büyüledi. Yarışmanın en genç ismi olan Akkılıç, BBC1’de canlı olarak yayınlanan ve halkın verdiği oylarla sonucu belirlenen finalde ilk 3’e girmeyi başardı. Dört solo şarkıcı ve iki grubun katıldığı finalde Esma Akkılıç, Karen Harding, Josh Dubovie, Alexis Gerred, Miss Fitz ve Uni5 gibi şarkıcı ve gruplarla yarıştı.
Final gecesi halkın verdiği oylarla sonucu belli olan yarışmada 6 şarkıcı ve grup arasında ilk 3’e girmeyi başarırken finalde 2’inci olan erkek yarışmacı Josh Dubovie, yarışmanın birincisi oldu. Esma ile birlikte üç şarkıcı ve iki grubun yarıştığı final gecesinde Sugababes müzik gurubu ve geçtiğimiz yıl Eurovision şarkı yarışmasının birincisi olan Norveçli ünlü şarıcı Alexander Rybak de sahne alarak geceye renk kattı. Kaynak: Hurriyetinm.com.tr

Mobil İddaa

TARİHTEN

ARAP'LAR